MISTRZOSTWA AFRYKI



2017 GABON

Medaliści :Uczestnicy :
1. KAMERUN
2. EGIPT
3. BURKINA FASO
Algeria
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Gabon
Ghana
Gwinea Bissau
Kamerun
Mali
Maroko
Senegal
Togo
Tunezja
Uganda
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zimbabwe

2015 GWINEA RÓWNIKOWA

Medaliści :Uczestnicy :
1. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
2. GHANA
3. DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA
Algieria
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Gabon
Ghana
Gwinea
Gwinea Równikowa
Kamerun
Kongo
Mali
Republika Południowej Afryki
Republika Zielonego Przylądka
Senegal
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2013 REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Medaliści :Uczestnicy :
1. NIGERIA
2. BURKINA FASO
3. MALI
Algieria
Angola
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Etiopia
Ghana
Mali
Maroko
Niger
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Republika Zielonego Przylądka
Togo
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2012 GABON & GWINEA RÓWNIKOWA

Medaliści :Uczestnicy :
1. ZAMBIA
2. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
3. MALI
Angola
Botswana
Burkina Faso
Gabon
Ghana
Gwinea
Gwinea Równikowa
Libia
Mali
Maroko
Niger
Senegal
Sudan
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2010 ANGOLA

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. GHANA
3. NIGERIA
Algieria
Angola
Benin
Burkina Faso
Egipt
Gabon
Ghana
Kamerun
Malawi
Mali
Mozambik
Nigeria
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2008 GHANA

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. KAMERUN
3. GHANA
Angola
Benin
Egipt
Ghana
Gwinea
Kamerun
Mali
Maroko
Namibia
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Senegal
Sudan
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2006 EGIPT

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
3. NIGERIA
Angola
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Ghana
Gwinea
Kamerun
Libia
Maroko
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Senegal
Togo
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia
Zimbabwe

2004 TUNEZJA

Medaliści :Uczestnicy :
1. TUNEZJA
2. MAROKO
3. NIGERIA
Algieria
Benin
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Gwinea
Kamerun
Kenia
Mali
Maroko
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Rwanda
Senegal
Tunezja
Zimbabwe

2002 MALI

Medaliści :Uczestnicy :
1. KAMERUN
2. SENEGAL
3. NIGERIA
Algieria
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Ghana
Kamerun
Liberia
Mali
Maroko
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Senegal
Togo
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

2000 GHANA & NIGERIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. KAMERUN
2. NIGERIA
3. REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
Algieria
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Gabon
Ghana
Kamerun
Kongo
Maroko
Nigeria
Republika Południowej Afryki
Senegal
Togo
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

1998 BURKINA FASO

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
3. DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA
Algieria
Angola
Burkina Faso
Demokratyczna Republika Konga
Egipt
Ghana
Gwinea
Kamerun
Maroko
Mozambik
Namibia
Republika Południowej Afryki
Togo
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

1996 REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Medaliści :Uczestnicy :
1. REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
2. TUNEZJA
3. ZAMBIA
Algieria
Angola
Burkina Faso
Egipt
Gabon
Ghana
Kamerun
Liberia
Mozambik
Republika Południowej Afryki
Sierra Leone
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zair
Zambia

1994 TUNEZJA

Medaliści :Uczestnicy :
1. NIGERIA
2. ZAMBIA
3. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
Egipt
Ghana
Gabon
Gwinea
Mali
Nigeria
Senegal
Sierra Leone
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zair
Zambia

1992 SENEGAL

Medaliści :Uczestnicy :
1. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
2. GHANA
3. NIGERIA
Algieria
Egipt
Ghana
Kamerun
Kenia
Kongo
Maroko
Nigeria
Senegal
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zair
Zambia

1990 ALGIERIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. ALGIERIA
2. NIGERIA
3. ZAMBIA
Algieria
Egipt
Kamerun
Kenia
Nigeria
Senegal
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

1988 MAROKO

Medaliści :Uczestnicy :
1. KAMERUN
2. NIGERIA
3. ALGIERIA
Algieria
Egipt
Kamerun
Kenia
Maroko
Nigeria
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zair

1986 EGIPT

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. KAMERUN
3. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
Algieria
Egipt
Kamerun
Maroko
Mozambik
Senegal
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zambia

1984 WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Medaliści :Uczestnicy :
1. KAMERUN
2. NIGERIA
3. ALGIERIA
Algieria
Egipt
Ghana
Kamerun
Malawi
Nigeria
Togo
Wybrzeże Kości Słoniowej

1982 LIBIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. GHANA
2. LIBIA
3. ZAMBIA
Algieria
Etiopia
Ghana
Kamerun
Libia
Nigeria
Tunezja
Zambia

1980 NIGERIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. NIGERIA
2. ALGIERIA
3. MAROKO
Algieria
Egipt
Ghana
Gwinea
Maroko
Nigeria
Tanzania
Wybrzeże Kości Słoniowej

1978 GHANA

Medaliści :Uczestnicy :
1. GHANA
2. UGANDA
3. NIGERIA
Ghana
Górna Wolta
Kongo
Maroko
Nigeria
Tunezja
Uganda
Zambia

1976 ETIOPIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. MAROKO
2. GWINEA
3. NIGERIA
Egipt
Etiopia
Gwinea
Maroko
Nigeria
Sudan
Uganda
Zair

1974 EGIPT

Medaliści :Uczestnicy :
1. ZAIR
2. ZAMBIA
3. EGIPT
Egipt
Gwinea
Kongo
Mauritius
Uganda
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zair
Zambia

1972 KAMERUN

Medaliści :Uczestnicy :
1. KONGO
2. MALI
3. KAMERUN
Kamerun
Kenia
Kongo
Mali
Maroko
Sudan
Togo
Zair

1970 SUDAN

Medaliści :Uczestnicy :
1. SUDAN
2. GHANA
3. ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA
Etiopia
Ghana
Gwinea
Kamerun
Kongo-Kinshasa
Sudan
Wybrzeże Kości Słoniowej
Zjednoczona Republika Arabska

1968 ETIOPIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. KONGO-KINSHASA
2. GHANA
3. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
Algieria
Etiopia
Ghana
Kongo-Brazzaville
Kongo-Kinshasa
Senegal
Uganda
Wybrzeże Kości Słoniowej

1965 TUNEZJA

Medaliści :Uczestnicy :
1. GHANA
2. TUNEZJA
3. WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ
Etiopia
Ghana
Kongo-Leopoldville
Senegal
Tunezja
Wybrzeże Kości Słoniowej

1963 GHANA

Medaliści :Uczestnicy :
1. GHANA
2. SUDAN
3. ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA
Etiopia
Ghana
Nigeria
Zjednoczona Republika Arabska
Sudan
Tunezja

1962 ETIOPIA

Medaliści :Uczestnicy :
1. ETIOPIA
2. ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA
3. TUNEZJA
Etiopia
Tunezja
Uganda
Zjednoczona Republika Arabska

1959 ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA

Medaliści :Uczestnicy :
1. ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA
2. SUDAN
3. ETIOPIA
Etiopia
Sudan
Zjednoczona REpublika Arabska

1957 SUDAN

Medaliści :Uczestnicy :
1. EGIPT
2. ETIOPIA
3. SUDAN
Egipt
Etiopia
Sudan

TABELA WSZECHCZASÓW

PaństwoPunktyWystępyMecze ZwycięstwaRemisyPorażkiBramki
EGIPT (ZJEDNOCZONA REPUBLIKA ARABSKA)179239654 1725159-87
GHANA1762195531725 128-81
NIGERIA1591786462119 123-81
KAMERUN1451880402515 119-72
WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ14122903924 27131-97
ZAMBIA951667252022 81-69
TUNEZJA911868222422 88-87
MAROKO891761232018 70-56
ALGIERIA861767222025 80-83
DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA (KONGO-LEOPOLDVILLE, KONGO-KINSHASA, ZAIR)80 186919232781-96
SENEGAL68145318142161-52
MALI61104615161555-61
REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI5593814 131145-41
GWINEA44113610141252-54
BURKINA FASO (GÓRNA WOLTA)3411417132138-62
KONGO (KONGO-BRAZZAVILLE)2872677 1227-40
GABON2562167819-26
SUDAN258217410 25-34
ETIOPIA2410277317 29-51
ANGOLA22723410929-37
TOGO17825381419-42
GWINEA RÓWNIKOWA152104338-10
LIBIA1431135312-13
UGANDA11619321418-34
REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA8271514-5
ZIMBABWE73921610-20
KENIA75141498-24
LIBERIA5251225-7
RWANDA4131113-3
MALAWI4261146-11
SIERRA LEONE3251041-13
NAMIBIA2260249-18
MOZAMBIK2490273-18
TANZANIA1130123-6
GWINEA BISSAU1130122-5
NIGER1260151-9
BENIN1390184-20
MAURITIUS0130032-8
BOTSWANA0130032-9


W roku 1957 do Mistrzostw nie zostaje dopuszczona reprezentacja Związku Południowej Afryki.
W roku 1996 do Mistrzostw nie przystępuje reprezentacja Nigerii.
W roku 2010 do Mistrzostw nie przystępuje reprezentacja Togo.


Oficjalna strona Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej